Semimaratonul Bucuresti

Duminica 5 septembrie s-a desfasurat editia 2021 a semimaratonului Bucuresti. Au fost organizate doua probe: 21,091 km si 3×7 km. Din evidentele organizatorilor, au terminat cursa 1016 alergatori individuali si 78 de echipe. Rotary a avut o prezenta consistenta, avand in organizare un punct de hidratare la km 16 al circuitului, 2 corturi si multe elemente de identitate vizuala. Peste 60 de persoane (atat din cluburile Rotary ale Capitalei, cat si din cluburi Interact) au asigurat timp de 3 ore si jumatate continiuitatea punctului de hidratare, dar si bunadispozitia alergatorilor prin intermediul trupei de percutie Barbarossa invitate si incurajarile individuale care au animat standul Rotary. Curtea Veche a fost reprezentata cu cinste 22 de persoane, membri ai clubului, cat si de membri ai cluburilor Interact Goethe, Sfantul Sava si Mihai Viteazul care s-au alaturat initiativei.